Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče o srst: West hiland white teriér

There are no translations available.

West highland white teriér má drsnou, rovnou srst čistě bílé barvy. Péči o toho pejska je potřeba věnovat opravdu hodně času, ale konečný výsledek rozhodně stojí za to.

Srst tohoto pejska je drsná a rovná, dorůstá zhruba pěti centimetrů, na hlavičce a na hřbetu je kratší. Na nohou pejska se nechávají chlupy dlouhé. Při každodenním rozčesávání lze odstranit špína ze srsti velice snadno.

Toto plemeno bylo původně šlechtěno jako lovecký pes pro lov zvířat žijících v norách. I přes to je dnes toto plemeno masivně využíváno jako dekorativní. Velká výhoda tohoto plemene je ta, že nelíná. Avšak odumřelou srst je důležité pravidelně odstraňovat trimováním (vytrháváním). Pro pejska této rasy je trimování vcelku nepříjemná záležitost, proto je důležité, aby si pejsek zvykal na proces vytrhávání již od malička, nejlépe již od druhého měsíce života.

Existují dva druhy trimování – hygienické a módní. Hygienické trimování spočívá ve vytrhávání veškeré odumřelé srsti. Při módním trimování se pejskovi podstatná část odumřelé srsti nechává, tento způsob se vykonává u výstavních pejsků. Trimování i sestřih west highland white teriéra je potřeba provádět minimálně dvakrát za rok. Během střihu chlupů na hlavě se vytváří kulatý tvar, ze které vykukují dva konce oušek. Bradku, tlapky, hřbet a bříško je možné zastřihávat nůžkami.

Potřebuje Váš pejsek ostříhat? V tom případě volejte na tel. číslo 776 766 147 a my se s radostí postaráme o Vašeho mazlíčka.

 
What food do you give your dog?
 
We have 13 guests online