Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče o srst Jorkšírského teriéra

There are no translations available.

Stříhání yorkšíra

Yorkšír patří náročnějším plemenům v péči o srst. Důležité je pravidelné mytí srsti jednou za 7-10 dní. Mytí pejska se doporučuje v teplé vodě okolo 39 stupňů Celsia. Srst yorkširka je důležité pravidelně česat a kartáčovat, aby nezplstnatěla. hodiny práce, trpělivosti a zkušeného chovatele (pravidelné kartáčování a pročesávání). U pejsků, které majitel nechce vystavovat a upřednostňuje spíše časté procházky venku, je doporučováno stříhání

Yorkšírský teriér je velice oblíbeným plemenem také kvůli krásné a hedvábné srsti. Každý páníček tedy dříve či později začne přemýšlet nad tím, jaký sestřih svému čtyřnohému miláčkovi vymyslet.

Sestřih yorkšíra není pouze nutností, ale také možností jak vytvořit neopakovatelný vzhled Vašeho pejska. Veškeré sestřihy yorkšírů lze rozdělit na hygienické, standardní a módní.

Hygienický sestřih je důležitý především proto, aby se krásná a hebká srst yorkšíra neničila. Takový sestřih se doporučuje dělat pejskům zhruba jednou za 2- 3 týdny. V praxi však záleží především na rychlosti růstu srsti pejska.

Standardní sestřih yorkshirského teriéra se dělá výstavním psům.

Pro takový sestřih platí přísná pravidla. Hlavní věc při stříhání jorkšíra je opatrnost a přesnost. Srst v podpaží je stříhána na krátko, dále zadeček a konečky uší. Chloupky na hřbetu se jemně češou a rovnají. Na tlapkách mezi drápky se vystřihuje přebytečná srst.

Jak ostříhat jorkšíra

Módní sestřih je nejpopulárnější sestřih u majitelů yorkšírů. V salónech pro psy jsou zaměstnanci připraveni Vám ostříhat pejska podle nepřeberného množství variant sestřihů nebo podle představy samotného majitele. Stejně tak při výběru sestřihu yorkšíra je potřeba dbát na styl života samotného páníčka, aby byla zajištěna dostatečná péče o srst zvířátka.

Pokud jste se rozhodli nechat ostříhat Vašeho yorkšíra a rádi byste mu dopřáli odbornou péči, prosím volejte na číslo 776 766 147.

Key Words: Stříhání Yorka Stříhání Yorkšírka Stříhání Jorkšíra

 
What food do you give your dog?
 
We have 13 guests online