Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče о srst Shih-tzu (ši:cu)

Shih-tzu svým vzhledem připomíná lva. Jde o velmi krásného psa s hustou a dlouhou srstí, která je středobodem tohoto plemene, ašak přináší spoustu problémů majitelům. Psí plemeno Shih-tzu má podle standardu rovnou srst, zvlnění je avšak přípustné. Toto plemeno má velmi pestře zbarvení.

Základním pravidlem péče o srst je pravidelné mytí a česání psa. Hustou srst výstavných jedinců velmi opatrně pročesáváme po malých částech kartáčem s kovovými zuby a speciálním hřebenem. Při objevení plstnaté srsti (dredu) srst shitzu opatrně po malých kouscích rozplétáváme. Vystříhání plstnaté srsti provádíme pouze v krajních případech.

Většina majitelů Shih-tzu pet třídy (domácí mazlíčci) preferují kratší varianty střihu. Elegantní střih může velice zjednodušit péči o srst psa. V tomto případe se knír a vousy zkracují na požadovanou délku. Na temeni hlavy se vytříhává čupřina, aby vlasy psovy nepadaly do očí, anebo se dlouhé chlupy svazují do gumičky v krásný top-knot. Chlupy kolem očí se ostřihají nejen pro krásu, ale také kvůli zabránění problémů s očima.

SHI tzu se doporučuje koupat 1 až 2 krát za měsíc, po koupaní je vždy potřeba používat kondicionér pro psy. Při fénování tohoto plemena současně kartáčem pročesáváme jednotlivé pramínky srsti.

Hygienické stříhání Shih-tzu se provádí cca jednou za tři týdny v závislosti na rychlosti růstu srsti Vašeho domácího mazlíčka. Do hygienické péče Shih-tzu taktéž patří stříhání v intimních partiích, zastřižení chloupků mezi polštářky, zkrácení drápků, čištění uší a odstranění chlupů ve zvukovodu.

Pokud váš Shih-tzu potřebuje stříhání, zavolejte 776 766 147 a domluvte si schůzku.

 
Čím krmíte svého psa?
 
Právě připojeni - hostů: 16