Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče o srst Skotského teriéra

Skotský teriér se řadí do skupiny pejsků drsnosrstých, a proto je velice důležité o jeho srst pečovat.

Srst skotského teriéra je tvořena drsné krycí srstí, která přiléha pevně k tělu a dorůsta do délky zhruba pěti centimetrů, a hustou, měkkou podsadou.

Nejčastěji vídáme skotské teriéry černé barvy, méně častěji je možné se setkat s pejsky pšeničného či šedého zabarvení. Někteří pejsci mají na hrudi světlý či bílý flek.

Pokud je pejsek určen pro výstavní účely, je potřeba začít s péčí o jeho srst již ve věku dvou měsíců. Je důležité začít co nejdříve, aby si pejsek zvykl a péče o něj nebyla později tak náročná, jak pro majitele, tak i pro pejska.

Trimming se užívá zejména u výstavních pejsků a pomáhá podporovat podstatnou funkci srsti jako takové- pomáhá chránit zvíře od neblahých okolních procesů.

Srst Vašeho domácího mazlíčka můžete bez problému holit strojkem, stříhat nůžkami i česat. Standardní vzhled skotského teriéra je přiléhající krátká srst na hlavě, o něco delší srst na hřbetu, dlouhá bradka, knírek i obočí. Po koupání je důležitá procedura sušení, protože základ srsti skotského teriéra schne velice dlouho. Stejně jako se doporučuje i jiným krátkonohým plemenům, skotský teriér by měl v deštivém počasí nosit obleček, aby jeho srst nezmokla a nedostala se do ní špína. Srst skotského teriéra je potřeba denně česat kartáčem a hřebenem.

Chcete nechat ostříhat Vašeho skotského teriéra?

Objednat se můžete vždy na tel. čísle 776 766 147.

 
Čím krmíte svého psa?
 
Právě připojeni - hostů: 13