Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče о srst Pudla

Pudl je majitelem husté a bohaté srsti, která vybízí k tomu vymýšlet množství zajímavých sestřihů a účesů s různými sponkami či gumičkami.

Srst u pudlů je rozdělena na dva druhy – kudrnatá a šňůrovitá. Kudrnatá srst je hustá, drsná a stáčí se do malých kudrlinek. Pokud srst zmáčknete, ona se odpruží a opět se vrátí do původní formy.

Pudly se šňůrovou srstí zpravidla nevídáme až tak často jako pudly s kudrnatou srstí. Taková srst je jemná, tenká a dělí se na samostatné řady – šňůry. Pejskům se šňůrovitou srstí bývají dlouhé chlupy na hlavě svázány mašlí do copánku, tlama a tlapky bývají lehce zastřihávány.

Nejrozšířenější zbarvení pudla je jednobarevné. Bývá to černá, bílá, meruňková, šedá nebo šedostříbrná nebo hnědá. Poslední dobou je možné se setkat s pudlem zbarvení „Harlekýn“ – bílý s černými fleky.

Běžný sestřih pudla je sestřih „sportovní“, „anglické sedlo“, „štěně“ či „kontinental“. Sestřih hlavy a přední části těla plně záleží na vybrané fazoně. Srst by měla být stříhána podle rychlosti růstu chlupů, nicméně by to nemělo bát častěji než dvakrát až třikrát za rok. O účes pudla je ovšem nutno pečovat denně. Péče spočívá v každodenním rozčesávání kovovým kartáčem, aby se srst nezacuchávala.

Kromě standardních sestřihů je vždy možno vymyslet sestřih dle vlastní fantazie. Např. tělo pudla ostříhat na krátko, na všech čtyřech nohou nechat pyšné, zarovnané koule ze srsti, stejně tak i na ocase.

 

Stříhání pudlů doma u klienta 776 766 147.

 
Čím krmíte svého psa?
 
Právě připojeni - host: 1