Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče o srst Grifonka

Příroda nadělila tomuto plemeni hustou srst, která se prakticky necuchá a nepromoká. Pravidelná péče o srstbelgického grifonka zahrnuje rozčesávání jednou týdně a čištění kartáčem.

Podle typu srsti grifonky dělíme na hladkosrsté a drsnosrsté.

Hladkosrstí grifonci mají lesklou, krátkou a rovnou srst, která jim přiléhá k tělu. Barva srsti bývá červená, červeno-hnědá a černá.

Drsnosrstí grifonci (bruselský grifonek a belgický grifonek) mají hustou a hrubou srst, o kterou je třeba začít pečovat nejlépe již od tří měsíců věku grifonka. Během línání, tedy dvakrát za rok, se provádí ručně trimování. Tato procedura pomáhá zbavení se srsti v domácích podmínkách. Ttrimování grifonka se provádí jak na hřbetu, tak na ocase, tlapkách a hrudníku. Na uších se srst vytrhává jak z vnější tak z vnitřní strany. Vytrháváním opatrně odstraňujeme také chloupky pod očima, které pejskům překáží. Chloupky na hlavičce (obočí, knír, bradka) jen zlehka zarovnáváme nůžkami. Chloupky na bříšku je také možno ostříhat.

Grifonek, který je určen k výstavě, by měl být ošetřen trimováním zhruba 10-12 týdnů před výstavou. Oprava odrostlé srsti se provádí zhruba 7-10 dní před výstavou.

Úprava srsti grifonků, volejte 776 766 147.

 
Čím krmíte svého psa?
 
Právě připojeni - hostů: 12