Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče o srst Anglického kokršpaněla

Pejskům tohoto plemene je potřeba věnovat dostatečnou a citlivou péči.

Srst kokršpaněla bývá rovná nebo zlehka vlnitá, krásně přiléhá k tělu psa. Nejčastější procedury při péči o srst tohoto plemene je koupání, sušení a česání. Česání by se mělo provádět 2 -3 týdně.

Méně častou, ale neméně důležitou procedurou v péči o pejska je střihání a zastřihávání. U anglického kokršpaněla se zastřihává srst na hřbetu a bocích, ale na bříšku, hrudníku, zadních částech tlapek a uších se srst nechává delší.

Výjimečností tohoto plemene je rozdíl v zbarvení srsti. Podle typu zbarvení srsti je dělíme na skvrnité a jednobarevné. U jednobarevných kokršpanělů je nejčastější barva černá, rezavá a čokoládová, u skvrnitých to bývá kombinace bílé s černou, rezavé či hnědé s černou.

Již od malička je potřeba kokršpaněla učit k tomu, aby byl zvyklý na péči. Nejlepší je začít každodenním česáním srsti masážním kartáčem. Ve věku dvou měsíců již můžeme pejskovi začít stříhat srst na tlapkách a zarovnat ji podle obvodu tlapky. Důležitým procesem v péči o srst kokra je trimování, což ej vytrhávání odumřelé srsti. Nejlepší je trimování provádět rukama, aby se srst nepoškodila.

Při vytváření sestřihu kokršpaněla je důležité zarovnat srst na hlavě, tlapkách, uších, bříšku a ocasu a dále nevynechat trimování na hřbetu, páteři a bocích. Srst kokršpaněla by měla být hladká a lesklá. Pokud budete pravidelně pečovat o srst Vašeho pejska, Váš pejsek bude vždy vypadat krásně a upraveně.

Rozhodli jste se nechat ostříhat Vašeho kokršpaněla? Není nic jednoduššího, než zavolat a objednat se na tel. čísle 776 766 147.

 
Čím krmíte svého psa?
 
Právě připojeni - hostů: 22