Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče o srst Čínského chocholatého psa

Toto plemeno psa je dnes velmi populární a počet milovníků tohoto plemene stále stoupá. Je to hlavně tím, že čínský naháč je velmi elegantní pes, malý a klidný. Čínský naháč je čistý pes a je velice přizpůsobivý ke každému klimatu. V letních dnech je velice důležité tohoto pejska chránit před slunečními paprsky, protože je jeho kůže náchylná na spálení.

Říká se, že by se v každém vrhu měl narodit alespoň jeden chlupatý jedinec, který by zahříval ostatní. Někdy se stává, že celý vrh tvoří výhradně chlupatá štěňátka. Barva tohoto plemene bývá různá, můžeme potkat pejsky jednobarevné nebo vícebarevné.

Ať už se jedná o čínského naháče holého či chlupatého, je potřeba se starat o srst a sestřih.

Holým typům čínského naháče se kvůli ulehčení dýchání kůže a předejití různých nemocí odstraňují lehce trčící chloupky po celém těle. Tento proces není zrovna příjemný, ale pejsek to překonává vcelku statečně. Pro odstranění chloupků se požívá depilátor, který vytrhává chloupky i s kořeny. Díky této metodě kůže pejska zůstává zcela hebká až po dobu dvou týdnů. Pokud má Váš pejsek příliš jemné a hebké chloupky, doporučuje se požít tekutý vosk pro jejich odstranění. Při aplikaci vosku si dejte pozor na to, aby se pejskovi do vosku nedostaly také dlouhé, okrasné chlupy na hlavičce a tlapkách.  Chlupy na hlavě čínského naháče, tlapkách a ocasu se stříhají nůžkami.

Nejméně bolestivý a velice jednoduchý způsob k odstranění trčících chloupků je depilační krém.  Krém rychle odstraňuje nepotřebné chloupky, ale má jednu nevýhodu. Proceduru je třeba provádět mnohem častěji. Během procedury jsou odstraněny chloupky pouze z povrchu kůže a od kořene poté začnou chlopky růst ještě rychleji.

Většinou je pejsek před depilací koupán a vysušen. Celý čumáček a oblast pod ocasem bývá oholena. Stříhání čínského chocholatého psa je potřeba provádět v určitých časových periodách, podle rychlosti růstu chlupů, obvykle jedno za 2 – 4 týdny. Po stříhání je potřeba pejska znovu umýt a na kůži použít zklidňující přípravky. Aby byla péče o Vašeho pejska co nejlepší, je potřeba jej mýt každých 4 – 7 týdnů a kůži mazat pravidelně krémem.

Objednání na střih čínského naháče je možné na čísle 776 766 147, každý den od 8:00 do 20:00.

 
Čím krmíte svého psa?
 
Právě připojeni - hostů: 11