Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Úprava srsti českého fouska

cesky_fousek_groomingÚprava srsti českého fouska (Bohemian wire-haired Pointing griffon / Czech Pointer)

Český fousek patří k plemenům loveckých psů a je používán k lovu jakékoliv zvěře: pernaté i srstnaté. Plemeno bylo vyšlechtěno v Česku a nese v sobě krev německých krátkosrstých a drsnosrstých ohařů. Psí plemeno český fousek je populární nejen v Česku, ale také v zahraničí.

Český fousek je poměrně velký krásný pes, je dobře osvalený, má dlouhé nohy, hluboký hrudník, vyžaduje aktivní a dlouhé procházky a přiměřenou fyzickou námahu.

Český fousek může mít zbarvení tmavě grošované s hnědými skvrnami nebo bez nich, hnědé se známkami či tečkami na hrudi a dolní části končetin nebo hnědé bez jakýchkoliv známek.

Srst českého fouska se skládá ze tří druhů srsti: krátké, hebké a husté podsady dlouhé asi 1,5 cm. Podsada zamezuje vnikání vlhkosti na kůži a během léta se téměř úplně ztrácí. Obzvláště hrubé a štětinaté jsou 5 až 7 cm dlouhé pesíky, vyrůstající na slabinách, plecích a hrudi. Přední část končetin psa je pokrytá krátkou a hrubou srstí, v zadní části končetin srst tvoří štětky. Krycí srst je dlouhá 3-4 cm, hrubá a drsná a těsně přiléhající k tělu psa.

Pes tohoto plemene má užší hlavu se suchou tlamou, měkčí a delší chlupy na čenichu, bradě a nad očima.

Vzhledem k tomu, že český fousek je lovecký pes a má docela krátké chlupy, není náročný na údržbu. Péče o srst českého fouska spočívá v jejím pravidelném kartáčování tvrdým kartáčem a koupání v případě silného znečištění. Českého fouska je potřeba trimovat dvakrát ročně, a to se obvykle provádí na jaře a na podzim, kdy většina psů líná. Nezbytná je pravidelná kontrola uší a jejich čištění. Přebytečné chloupky v uších se musí stříhat.

Trimování českého fouska v Praze a okolí tel. 776 766 147.

 
Čím krmíte svého psa?
 
Právě připojeni - hostů: 9