Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče o srst: Boloňský psík

Toto psí plemeno má hustou a kudrnatou srst. Péče o srst boloňských psíků je jednoduchá, není potřeba vynakládat mnoho sil i času.

Srst boloňského psíka je měkká a roste do poměrně dlouhé délky. Velkou výhodou je to, že pejsek nelíná. Měkká, kudrnatá srst nepřiléhá příliš k tělu a po umytí se vrací do stejného tvaru. Celá srst je velice hustá, pouze na tlamičce má menší objem. Barva srsti je standardně čistě bílá, skvrny či jiná zbarvení jsou brána jako nedostatek.

Zvláštní péče o srst boloňáčka není nutná, jestli pravidelně, ne méně než dvakrát za týden, pejska češeme. Při česání boloňského psíka je potřeba dbát zejména rozčesávání srsti na bříšku, v oblasti podpaždí a za ušima.

Na mytí boloňských psíků je nutno myslet především. Aby se srst během mytí necuchala, mokré lokny nejsou myty formou tření o sebe, ale každá lokna je opatrně umývána zvlášť. Po mytí šamponem automaticky následuje aplikace kondicionéru pro psy. To ulehčí proces rozčesávání a předejde dalšímu zacuchávání srsti.

Pes určený k přehlídkám a výstavám se nestříhá. Podle standardu plemene je boloňský psík vystavován ve svém přirozeném vzhledu. V takových případech je v saloně pejskovi zarovnávána srst na tlapkách podle obvodu. Aby vystavovaný psík vypadal  udržovaně a jeho sestřih zvýrazňoval jeho důstojnost, pejsek je vždy před výstavou česán, koupán šamponem a vyfénován.

Jestli Váš boloňáček není určen k výstavám, můžete ho stříhat několikrát do roka, v závislosti na růstu chlupů. Na letní období nechávají majitelé pejsky stříhat na krátko, také proto, aby si ulehčili péči o srst zvířete. Boloňáček v tomto případě bývá stříhán strojkem, na tlapkách se nechává delší srtst.

Takový sestřih boloňského psíka krásně uchová jeho plyšový vzhled a ušetří páníčkovi čas na péči svého chlupatého člena domácnosti.

Potřebuje Váš boloňský psík ostříhat? Není nic jednoduššího, než zavolat na číslo 776 766 147

 
Čím krmíte svého psa?
 
Právě připojeni - hostů: 31