Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče o srst Bišonka frisé

Bišonek má velmi hustou, kudrnatou srst sněhové barvy. Abyste měli doma krásného bišonka, je potřeba se o něj pravidelně pečovat, především pejska koupat, česat mu srst a stříhat jej.

Bišonek – ideální typ pejska pro celou rodinu, je vnímavý, poslušný, dá se snadno obléci. Jedna z výhod je především ta, že jeho srst nezpůsobuje alergii, nemá specifický zápach a nelíná.

I přes to, bišonka je třeba denně jemně česat. Nejčastěji se srst smotává do cucků na bříšku, v oblasti podpaží, na vnitřní straně zadních tlap a za ušima. Bišonka je třeba koupat v závislosti na zašpinění pejska, jednou až dvakrát za měsíc s použitím jemného šamponu. Pro jemnější rozčesávání srsti po umytí určitě použijte kondicionér nebo speciální balzám. Po umytí pejska je potřeba srst vyfénovat, fénování dodává srsti objem a správný tvar.

S cílem hygieny je třeba dělat pejskovi pravidelně hygienický sestřih: zarovnávat srst ve vnitřních koutcích očí, čistit ouška a stříhat srst kolem análního otvoru.

Módní střih bišonka se provádí zhruba jednou za 4 – 6 týdnů. Jedná se o zarovnání srsti na tlapkách, celkové úpravy vzhledu psa a ostříhání hlavičky do kulatého tvaru. Po stříhání bišonka frisé by měl sestřih vypadat objemně a měl by souhlasit s tvarem postavy pejska.

Potřebuje Váš bišonek ostříhat? Volejte 776 766 147.

 
Čím krmíte svého psa?
 
Právě připojeni - hostů: 9