Čeština (Česká republika)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Péče o srst Amerického kokršpaněla

Nezáleží na tom, jestli jste si pořídili amerického kokršpaněla pro výstavní kariéru, chov nebo jen na mazlení, jeho srst vyžaduje neustálou pozornost.

Americký kokršpaněl má velmi hustou, dlouhou a hedvábnou srst, delší na hrudníku, břichu, uších a končetinách; může byt rovná nebo mírně zvlněná. Srst amerických kokrů je jejich nejpůsobivější ozdobou a může být jednotná nebo více barevná. Paleta jednotných barev je velmi rozmanitá: černá, mahagonově červená, světle krémová, černá s pálením či játrová. Malá bílá skvrna na hrudi se toleruje. Ke strakatým počítáme srst bíle barvy s dvěma nebo více odstíny.

Stříhání kokrů se provádí cca jednou za měsíc v závislosti na rychlosti růstu srsti. V tomto případě by srst na hlavě měla být ostříhaná nakrátko. Srst na lopatkách a na zádech se postupně prodlužuje a plynule přechází do dlouhé na nohách. Srst na nohou je znázorněna dlouhými čarami.

Aby dlouhá srst na břichu a končetinách zůstávala hedvábná, objemná a mírně zvlněná, potřebuje Váš americký kokršpaněl pravidelné mytí (cca jednou za 7 až 10 dnů) a česání. Tento postup očistí srst od nečistot a línajících chlupů, a proto zabrání zacuchání srsti a vzniku chuchvalců. Pokud se u pejska objeví zacuchané cucky, je pro snadnější rozčesání nutné každé zacuchané místo prostřihnout po (ne přes!) růstu chlupů, a pročesat postupně od konce po celé délce až ke kůži.

Ke stříhání hlavy používáme elektrický strojek. Nad očima americkým kokršpanělům nechávají čupřinu pro zvýraznění přechodu mezi čelem a čumákem. Srst na čumáku, horní čelisti až k uším se stříhá krátce na stejnou délku. Zvláštní pozornost by měla být věnována stříhání chlupů u rtů, aby nedošlo k zranění na místech kožních záhybů. Amerického kokršpaněla je nutno denně česat hustým hřebenem.

Pokud Váš americký kokršpaněl potřebuje stříhání, zavolejte 776 766 147 a domluvte si schůzku.

 
Čím krmíte svého psa?
 
Právě připojeni - hostů: 32